Menu

Nie ustaje zapotrzebowanie na JAGODOWE TRENDY

12 marca 2016 - Bez kategorii
Nie ustaje zapotrzebowanie na JAGODOWE TRENDY

Tak można podsumować zakończoną XII Międzynarodową Konferencję Sadowniczą w Kraśniku „JAGODOWE TRENDY 2016”. Konferencja odbyła się w dniach 25-26 lutego 2016 roku na terenie i w obiektach Powiatowego Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy Słowackiego 7. Nie bez znaczenia zaznaczam miejsce oraz nazwę JAGODOWE TRENDY, gdyż od 2015 roku Konferencja jest marką zarejestrowaną w Urzędzie Patentowym wraz z logotypem.

Będziemy przypominać o tej nazwie, gdyż niejednokrotnie spotykamy się z zapytaniem dotyczący zmiany nazwy głównej konferencji. Przez dwanaście lat udało nam się zdobyć na tyle zaufanie Firm i Słuchaczy, że przyjazd do Kraśnika stał się terminem spotkania sadowniczego na którym powinno się być. Konferencja jest już nie tylko samym miejscem wykładów, które przedstawiają prelegenci z najważniejszych ośrodków naukowych z kraju. Jest również możliwością podzielenia się swoimi badaniami wykładowców z zagranicy. Tegoroczna edycja podzielona została na pierwszy dzień dotyczący rożnych gatunków owoców jagodowych, tematom poświęconym ich promocji oraz alternatywnych możliwości produkcji. W obliczu embarga Rosyjskiego włączyliśmy tematy przetwarzania owoców i możliwości produkowania w domowych warunkach cydru. Dużym zainteresowaniem cieszył się blok poświęcony uprawie owoców pestkowych, który był nowym elementem naszej propozycji dla sadowników. Drugi dzień nawiązywał niemal w całości do produkcji owoców maliny przedstawiając pełną otoczkę związaną z nowymi technologiami produkcji nawożenia i ochrony zarówno standardowej jak i alternatywnej. Ten zabieg sprawił, że uzyskaliśmy równowagę frekwencyjną obu dni Konferencji. Miernikiem zainteresowania produkcją malin jest fakt, że ostatni wykład dr Pawła Krawca drugiego dnia konferencji słuchało ponad 400 osób. Oceniamy, że po raz kolejny osiągnęliśmy poziom ponad 1500 uczestników w ciągu obu dni JAGODOWYCH TRENDÓW.

Rekordowy poziom osiągnęliśmy pod względem liczby wystawców – 112 firm prezentowało swoją ofertę na 1180 m2 powierzchni wystawowej w profesjonalnej zabudowie oraz w ogrzewanej hali namiotowej. Należy zwrócić uwagę, że konferencja stała się miejscem nie tylko prezentacji i oglądania najnowszych propozycji Firm, które przyjeżdżają do Kraśnika ale jest miejscem konkretnych transakcji zarówno w relacjach krajowych jak i międzynarodowych. Samo uczestnictwo zarówno wystawców jak i słuchaczy w wymiarze międzynarodowym daje właśnie takie możliwości handlowe. Zwróciliśmy uwagę na coraz większy udział przyjazdów grupowych z różnych rejonów Polski jak również zza wschodnich granic. Jak zaznaczyliśmy w czasie otwarcia konferencji – ciągle ewoluujemy i staramy się uatrakcyjniać naszą propozycję zarówno sadownikom jak również firmom. Ważnym elementem, który uruchomiliśmy przy organizacji JAGODOWYCH TRENDÓW 2016 jest zbudowanie strony internetowej www.krasnikjagodowetrendy.pl która daje nowe możliwości w relacjach z uczestnikami. Ne ukrywam, że nadal czeka nas wiele pracy w podnoszeniu poziomu naszej propozycji i doskonalenia działań organizacyjnych. Głównym Organizatorem Konferencji jest Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej przy współudziale Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie – Katedra Sadownictwa oraz Powiatu Kraśnickiego. W imieniu Organizatorów składamy podziękowania Sponsorom Głównym: BAYER Sp. z o.o., CNH INDUSTRIAL POLSKA Sp. z o.o. oraz TIMAC AGRO POLSKA Sp. z o.o. oraz Sponsorowi KOPPERT POLSKA Sp. z o.o.

Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego za Patronat i wsparcie finansowe. Swoją pomoc świadczyli nam partnerzy – JAGODNIK.PL oraz Wydawnictwo PLANTPRESS, które wydrukowało materiały konferencyjne. Patronatem Honorowym objęli Konferencję Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewoda Lubelski. Podziękowania składamy Patronom Medialnym oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji projektu JAGODOWE TRENDY 2016. Dziękujemy prelegentom, wystawcom tak licznie przybyłym do Kraśnika – a przede wszystkim sadownikom z kraju i zagranicy. To dla Was realizujemy kolejne edycje Konferencji w Kraśniku i to Wy jesteście celem naszych starań. Zapraszamy za rok w tym samym miejscu zaś kolejne informacje znajdziecie na www.krasnikjagodowetrendy.pl

Marian Smentek

Dodaj komentarz