Menu

KATALOG WYSTAWCÓW – K

Nazwa: Powiat Kraśnicki

Adres: Al. Niepodległości 20, 23-204 Kraśnik

Tel./Fax: (81) 825 58 99 / (81) 825 50 52

E-mail: sekretariat@powiatkrasnicki.pl

Strona www: powiatkrasnicki.pl

BOX Nr 53

Informacja:

Powiat Kraśnicki – jednostka samorządu terytorialnego położona w południowo-zachodniej części województwa lubelskiego. Powiat zamieszkuje 97 569 osób, a stolicą jego jest centralnie położone miasto Kraśnik. W skład Powiatu wchodzą: jedna gmina miejska, dwie gminy miejsko-wiejskie oraz siedem gmin wiejskich.

Powiat Kraśnicki należy do regionów charakteryzujących się znaczącą rolą sektora rolniczego. O dogodnych warunkach do prowadzenia działalności rolniczej decydują przede wszystkim korzystne czynniki glebowo-klimatyczne oraz duży udział użytków rolnych. Powiat Kraśnicki jest w ścisłej czołówce wielu upraw rolniczych i sadowniczych, wśród których można wymienić m. in.: maliny, porzeczki i jabłka.

 

Nazwa Firmy: SZKÓŁKA KĄCCY AGNIESZKA KĄCKA, KWALIFIKOWANA SZKÓŁKA ROŚLIN JAGODOWYCH

Adres: KURÓW, UL. ŁĄKOWA 26, 98- 300 WIELUŃ; produkcja: KRZYWORZEKA 16, 98-345 MOKRSKO

Tel./Fax: 0048697812580

E-mail: tomasz-kacki@wp.pl

Strona www: sadzonkitruskawek.republika.pl; sadzonkitruskawek.info

BOX Nr 31

Informacja o Firmie:

Obecnie Szkółka Kąccy specjalizuje się w produkcji sadzonek malin i sadzonek truskawek – powierzchnie upraw w 2017 roku 34 ha.Produkowane sadzonki truskawek w zależności od roku w 40 – 90 % podlegają kwalifikacji przez służby PIORiN. W przypadku malin staramy się produkować materiał elitarny E 1 i E 2 – stanowi on ponad 95 % produkcji.Dodatkowo prowadzimy sprzedaż sadzonek i owoców świdośliwy (łac. Amelanchier alnifolia, ang. Saskatoon) odmian: PRINCE WILLIAM, SMOKY, MARTIN, THIESSEN, HONEYWOOD, PEMBINA, NORTHLINE.

Nasze sadzonki trafiają do klientów w Polsce i za granicą m.in. Czech, Słowacji, Węgier, Bułgarii, kraje bałkańskie, Armenii, Kazachstanu, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, Niemiec.

Szkółka Kąccy współpracuje z polskim  Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach i jego filialnymi Zakładami Doświadczalnymi w Brzeznej, Prusach i  Nowym Dworze.Posiadamy wykupione licencje na rozmnażanie wielu bardzo ciekawych i perspektywicznych odmian truskawek: HOKENT, GRANDAROSA (HIT), MARDUK, MARKAT, ELKAT, ELSARIUSZ,  PINK ROSA, PANON.

Produkujemy również sadzonki truskawek odmian: HONEOYE, ELSANTA, POLKA, KENT.

Posiadamy wykupione licencje na rozmnażanie sadzonek malin odmian: RADZIEJOWA, LASZKA, SOKOLICA, BENEFIS, POLESIE, POLKA, POLANA.

Produkujemy również sadzonki malin odmian: MEEKER, TULAMEEN.

Współpracujemy z firmami zagranicznymi. Jesteśmy m.in. autoryzowanym dystrybutorem włoskiej firmy Geoplant Vivai i oferujemy jej produkty m.in. sadzonki truskawek odmian ALBA, ROXANA, ASIA.

Nazwa Firmy: Grupa Producentów „KLASA” Sp. zo.o.

Adres:  Klementowice 136, 24-170 Kurów

Tel./Fax: +48 81 882 32 80

E-mail: gpklasa@gpklasa.pl

Strona www: www.gpklasa.pl

BOX Nr 66

Informacja o Firmie:

Firma GP KLASA Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości owoców i warzyw.
W ofercie posiadamy szeroki asortyment produktów świeżych, mrożonych i deserowych przeznaczonych do konsumpcji bezpośredniej oraz przemysłu przetwórczego. Nasze produkty pochodzą z upraw ekologicznych, konwencjonalnych oraz Global Gap bezpośrednio od naszych producentów. Wieloletnie doświadczenie w produkcji, wykwalifikowany zespół i nowoczesna infrastruktura sprawiły, że nasze produkty doceniane są zarówno w Polsce jak i poza granicami naszego kraju.

Nazwa Firmy: Koppert Polska

Adres: Dąbrowskiego 399

Tel./Fax: 51 2246 772

E-mail: tdomanski@koppert.pl

Strona www: www.koppert.info.pl

BOX Nr 60

Informacja o Firmie:

Firma Koppert Biological Systems to światowy lider w branży ogrodniczej oraz największa firma na świecie zajmująca się biologiczną ochroną roślin. Od 50 lat niezmiennie dostarczamy naszym klientom rozwiązania z zakresu naturalnych środków ochrony roślin, metod zapylania oraz podwyższania jakości upraw. Stawiamy na innowacyjne metody, oparte na użyciu naturalnych, żywych organizmów. Nasze ogromne doświadczenie czyni nas ważnym elementem rynku zdrowej żywności i pozwoliło zyskać sympatię i zaufanie wielu klientów.

W naszym asortymencie znajdą Państwo gotowe rozwiązania zapobiegające działaniom wielu odmian szkodników, w tym między innymi: przędziorkom, mączlikom ostroskrzydłym, wciornastkom, mszycom (w szklarniach) oraz opuchlakom, pędrakom, turkuciom podjadkom (w szkółkach i ogrodach). W stałej sprzedaży posiadamy koncept produktów NatuGro, stymulujący rozwój roślin. Oferujemy również trzmiele zapylające do szklarni, tuneli oraz trzmiele do upraw otwartych. Posiadamy feromony do wyłapywania wielu gatunków motyli, ciem i chrząszczy.

Cenimy sobie naturalne metody i takimi chcemy chronić i wzmacniać Państwa rośliny.

 

Nazwa Firmy:  Gospodarstwo Ogrodnicze Koter

Adres: Dąbrowica 127a 21-002 Jastków

Tel./Fax: 609263865

E-mail: info@koter.com.pl

Strona www: www.koter.com.pl

BOX Nr 34

Informacja o Firmie:

Gospodarstwo Ogrodnicze Koter, jest firmą funkcjonującą od 1914 roku. Obecnie specjalizuje się w produkcji krzewów jagodowych takich jak borówka amerykańska, jagoda kamczacka, jeżyna, malina, świdośliwa, żurawina.

Sadzonki oferowane są głownie w pojemnikach, różnej wielkości i pojemności od 0,5 litra do 3 litrów a także w różnym wieku od sadzonek jednorocznych do krzewów 3-4 letnich.  Oferowana są także sadzonki do dalszej produkcji w wielodoniczkach.

 

Nazwa Firmy: Kraege

Adres: Delsner Heide 36, D48291 Telgte Niemcy

Tel./Fax:+48-514-259-992

E-mail:krasinski@kraege.de

Strona www: www.kraege.pl

BOX Nr 19

Informacja o Firmie:
Kraege Beerenpflanzen jest specjalistą w produkcji sadzonek truskawek i malin od 40 lat. Produkujemy ponad 25 różnych odmian truskawek oraz 9 odmian malin. Sadzonki truskawek są dostępne jako swieże, lub typu frigo. Nieustannie pracujemy aby poprawiać jakość naszych sadzonek poprzez produkcję własnych roślin macierzystych i współpracę z  instytutem rolnictwa Westfalen-Lippe. Mamy bardzo duży wybór wszystkich popularnych obecnie odmian.

 

Nazwa Firmy: Krajowe Stowarzyszenie Plantatorów Czarnych Porzeczek

Adres: ul. Wysoka 82, 17-300 Siemiatycze

Tel./Fax: 85 655 30 11, 85 655 64 87

E-mail: kontakt@kspcp.pl

Strona www: kspcp.pl

BOX Nr 39

Informacja o Firmie:

Krajowe Stowarzyszenie Plantatorów Czarnych Porzeczek jest organizacją skupiającą producentów owoców z terenu całej Polski. Zostało założone w 2012 roku, z inicjatywy cenionego na świecie hodowcy odmian dr hab. Stanisława Pluty prof. Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz grupy „zapalonych” plantatorów. Impulsem podjętych działań były liczne problemy pojawiające się w produkcji czarnej porzeczki oraz silne i prężnie działające organizacje porzeczkowe w innych państwach. 28 sierpnia 2013 roku KSPCP zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000474967. Do Stowarzyszenia należy obecnie 53 producentów owoców, w tym pięciu przedstawicieli grup producenckich oraz dwóch członków honorowych w osobach dr hab. Stanisława Pluty (prof. IO) i prof. dr hab. Eberharda Makosza. Łączna powierzchnia upraw porzeczki czarnej wszystkich plantatorów skupionych w organizacji to ponad 4000 ha. Od kilku lat KSPCP należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Porzeczki Czarnej (ang. IBA- International Blackcurrant Association).

 

Nazwa Firmy: Licencjonowane Gospodarstwo Szkółkarskie Krystyna Krzewińska

Adres: ul Krężnicka 100 20-518 Lublin

Tel./Fax: tel. 81 750 02 79 kom. 608 572 872

E-mail: krzewinski@krzewinski.pl

Strona www: www.krzewinski.pl

BOX Nr 81

Informacja o Firmie:

Nasze gospodarstwo szkółkarskie powstało w roku 1991. Od początku działalności główną ideą, która nam przyświecała, było dać klientom sadzonki najwyższej jakości. Wnikliwy dobór odmian do naszej produkcji oraz nieustanne dążenie do celu sprawiło, że zaistnieliśmy nie tylko na rynku krajowym, ale także zagranicznym. Pierwszymi roślinami, których produkcją się zajęliśmy, były porzeczka i truskawka. Około dwa lata później dołączyła do nich malina. W latach późniejszych nasza oferta poszerzyła się o borówkę, jagodę kamczacką, jak i wiele innych roślin. Obecnie dominującymi gatunkami w produkcji szkółki są malina i porzeczka. Nasz asortyment można nabyć w sklepach ogrodniczych na terenie całego kraju oraz wysyłkowo przez sklep na naszej stronie internetowej.