Jak wkomponować w dekorację tortu jadalne płatki złota?

Jadalne złoto w tortach można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Za jego pomocą można dodać niewielkie detale na poszczególnych elementach zdobienia tortu lub wykonać fantazyjne wzory na całej jego powierzchni. Można też cały tort pokryć płatkami jadalnego złota i dodać do niego kolorowe elementy, które mogłyby imitować kamienie szlachetne. Opcji jest naprawdę sporo, a to, w jaki sposób wykorzystasz swoje płatki z jadalnego złota, zależy tylko od Twojej wyobraźni i wizji całego ciasta.

Czym cechuje się jadalne złoto na tort?

Złoto w łatkach do wykorzystania jako zdobienia na tort charakteryzuje się przede wszystkim bardzo niską wagą. Pojedyncze płatki są tak lekkie, że można w ogóle nie wyczuć ich na dłoni. Złoto jadalne w zasadzie nie ma smaku i jest to wbrew pozorom jedna z jego największych zalet. Dzięki temu możemy za jego pomocą ozdobić dowolne ciasto i nie martwić się, czy konkretna ilość złota w płatkach będzie miała negatywny wpływ na ostateczny smak przyozdobionego w ten sposób tortu.

Gdzie kupić złoto spożywcze?

Złoto spożywcze można kupić w wielu miejscach - czasem dostępne jest nawet w lepszych marketach. Warto jednak zastanowić się chwilę przed zakupem i sprawdzić, czy produkt, który chcemy zakupić, to dokładnie to, o co nam chodzi. Jeśli chcemy mieć pewność, że nabyte przez nas jadalne złoto jest naprawdę wysokiej jakości i świetnie sprawdzi się do ozdabiania ciast różnego typu, należy skorzystać z oferty profesjonalnego sklepu dla cukierników, takiego jak cukieteria.pl.